פתיחת חנות איביי – איך זה עובד?

מה זו חנות איביי ולמי מתאים ומתי כדאי למעשה לפתוח חנות איביי?

חנות איביי זו עוד דרך שאיביי מציעים כאפשרות לעסקים למכור את הסחורה שלהם. חנות איביי מומלצת בעיקר למי שמוכר באיביי וכבר הגיע עם המגבלה המותרת שלו באיביי לכמות של מאות מוצרים ומעלה. חנות איביי עושה את העבודה של מוכר כזה קלה יותר עם ממשק רחב יותר של אפשרויות. במסגרת החנות אנחנו כמוכרים מקבלים דומיין ייחודי לנו ולחנות שלנו באיביי, אפשרויות שונות בעיצוב האתר של החנות כגון הוספת קטגוריות, ניהול תוכן ותוכן שיווקי כמו האפשרות לשלוח מייל שיווקי מטעם החנות, אפשרות לעשות מבצעים בחנות, כלים כגון דו"חות מכירה דו"חות סטטיסטיים וכו'.

הרעיון העיקרי בחנות לעשות מנוי. במקום שאני כמוכרת אשלם על כל פריט שאני מעלה למכירה עמלה, אני רוכשת מראש מנוי של חנות ומקבלת כמות גדולה של ליסטים=פריטים למכירה כלולים במחיר. התשלום הנוסף היחיד שיהיה לי, חוץ מעלות החנות, יהיה העמלה שאיביי לוקחים רק במידה והמוצר נמכר.

ישנם 3 סוגים של חנות איביי:

  1. חנות בסיסית – ב 19.95$ לחודש או 15.95$ לחודש במסלול עם התחייבות לשנה
  2. חנות פרימיום – ב 59.95$ לחודש או 49.95$ לחודש במסלול עם התחייבות לשנה
  3. חנות עוגן – ב 199.95$ לחודש או 179.95$ לחודש במסלול עם התחייבות לשנה

בכל סוג חנות מקבלים כמות שונה של פריטים שכלולים במנוי עליהם כאמור לא משלמים דמי רישום לפריט. בנוסף, בכל סוגי החנויות מקבלים גם הנחה בעמלות על פריטים נוספים מעבר למה שהמנוי כולל והנחה בעמלת מכירה סופית של פריט.

למי כדאי לפתוח חנות איביי? 

אם אתם מתכוונים להעלאות כמות גדולה של מוצרים ולעבוד בשיטה של כמויות , זה כדאי מאוד וזה יחסוך לכם הרבה כסף. כל מי שרוצה חנות איביי מסודרת מקצועית וייצוגית אבל לא מבין כלום בבניית אתרים ובתחזוקת אתר או דף נחיתה, חנות איביי נותנת פתרון ומענה מצוין כי פה מקבלים אתר מן המוכן שלא דורש התעסקות בו ותחזוקה ומגיע כבר עם אפשרות תשלום מידי דרך פייפל.

עוד יתרונות בפתיחת חנות איביי, מקבלים אייקון של דלת אדומה שמופיע בכל עמוד מכירה שלנו ודרכו יכולים הקונים להיכנס לחנות איביי שלנו מה שבמביא חשיפה רבה לכל הפריטים שלנו ובעיקר לכל הפריטים שלנו שהעלנו למכירה תחת הפורמט FIX PRICE = מחיר קבוע מראש. כאמור ציינתי כבר למעלה את נושא העמלות המוזלות לבעלי חנויות. הזכרתי גם למעלה וחשוב להדגיש את זה שוב, כאשר אנחנו פותחים חנות איביי אנחנו מקבלים דומיין כתובת אתר ייעודי לחנות, כתובת משלנו, כתובת קצרה, באמצעות הכתובת אני יכולה לקדם את האתר שלי בקידום אתרים במקומות שונים ולהזרים אלי עוד קונים לחנות ולא רק מתוך איביי.

אפשר לפתוח בחנות קטגוריות שונות לכל סוגי הפריטים השונים. כמו כן כשיש חנות איביי יש יותר לקוחות חוזרים שעוקבים אחר החנות ויקנו מאיתנו שוב. יש לנו דו"חות סטטיסטיים שונים, דו"חות מכירה שעוזרים לנו לדעת בדיוק מה מצבנו בעסק. בחנות איביי יש גם אפשרות להפעיל מערכת דיוור ישיר ולשלוח הצעות מוצרים ללקוחות ששמרו את החנות שלנו במועדפים שלהם. למשל לשלוח אחת לחודש את המבצעים ואת המוצרים החמים.

איך פותחים חנות איביי?

פשוט מאוד, או דרך כניסה לעמוד הבית של Ebay Stores או דרך כניסה ל My Ebay ואז ל My Account  לגלול ל Subscriptions ולבחור את המנוי שהכי משתלם לנו בהתאם לכמות מגבלת המוצרים שאיביי מאפשרת לנו למכור.

חנות איביי זו פלטפורמה שכדאי להתחיל להשתמש בה כשרוצים להתחיל למכור הרבה מוצרים במקביל, מגוון גדול, ומחפשים דרך להגדיל את החשיפה ולמקסם את המגבלה שאיביי נתנו לנו. לסיכום, תזכרו תמיד לבדוק איזה מנוי חנות איביי הכי משתלם לכם לרכוש על מנת שאכן תחסכו בכסף ולא חלילה תיצרו לעצמכם סתם הוצאות נוספות. ברגע שפתחתם כבר את חנות האיביי תנצלו את כל מה שכלול בה, את העיצובים הגרפיים, את המיילים השיווקיים, את החלוקה לקטגוריות, את הדו"חות הכלכליים השונים שמסייעים בהתנהלות כלכלית נכונה, ואת התמיכה הטכנית ששרות הלקוחות נותן לבעלי חנות. שיהיה המון בהצלחה , עכשיו אתם כבר שוחים בבריכה של הגדולים!

Burdun Iliya / Shutterstock.com